مقالات و دانستنیها

روش وصل کردن دسته PS4 به کامپیوتر

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که بخواهید دسته بازی PS4 به کامپیوتر متصل کنید. در این سری از آموزش‌های پلی لینک می‌خواهیم آموزش وصل کردن دسته PS4 به کامپیوتر را برای شما شرح دهیم، در ادامه با مای ترفند همراه باشید.

اتصال DualShock 4 به Mac شما

خود را به درگاه USB وصل کنید. این تنها کاری است که باید انجام دهید.

خوب ، اگر می خواهید از بلوتوث استفاده کنید ، چند مرحله دیگر وجود دارد. در این حالت ، شما باید دکمه های PS و Share را فشار داده و نگه دارید تا نوار نور چشمک بزند. پس از انجام این کار ، کنترلر در حالت جفت شدن است. به System Preferences > Bluetooth بروید و جفت کنار کنترلر را در فهرست دستگاه انتخاب کنید.

اکنون کنترلر شما از طریق بلوتوث همگام سازی شده است و می توانید بدون استفاده از سیم USB کار را انجام دهید. اگرچه خوب است که هر بار کنترل کننده خود را با رایانه خود شارژ کنید.

حالا با کنترلر PS4 در مک خود چه کاری می توانید انجام دهید؟ OpenEmu ، بهترین تقلید کننده است ،که از DualShock 4 بطور بومی پشتیبانی می کند ، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید اینست که آن را وصل کنید و بازی را شروع کنید. ممکن است یک دقیقه طول بکشد تا بفهمید که چگونه آن را به یک کنترل کننده NES یا Genesis نگاشت ، اما بعد از چند دقیقه فشار دادن دکمه ها ، می توانید عملکرد هریک از آن ها را پیدا کنید. شما همچنین می توانید از آن برای برخی از بازی های رایانه ای استفاده کنید و انتقال آن از کنسول به بازی های رایانه ای را آسان تر کنید.

متأسفانه ، هیچ برنامه PlayStation Now برای Mac وجود ندارد ، بنابراین برای پخش بازی باید با PlayStation یا PC Windows خود همراه باشید. می توانید از قابلیت پخش از راه دور PS4 برای بازی کردن بازی های PS4 از طریق مک خود استفاده کنید ، اما برنامه از کنترل کننده های DualShock متصل به بلوتوث پشتیبانی نمی کند. لازم است که وصل شوید یا آداپتور USB بی سیم را خریداری کنید .

نحوه اتصال دسته PS4 به کامپیوتر

اتصال DualShock 4 خود به یک کامپیوتر بسیار آسان است. ابتدا باید DS4Windows را دانلود کنید ، یک برنامه رایگان است که به شما امکان می دهد یک کنترلر Xbox 360 (که توسط ویندوز پشتیبانی می شود) را با DualShock خود شبیه سازی کنید. برخی از بازی ها از کنترلر PS4 بدون DS4Windows پشتیبانی می کنند ، اما دانلود این برنامه گزینه های سفارشی سازی بیشتر و همچنین سازگاری گسترده تری را در اختیار شما قرار می دهد.

پرونده را از حالت فشرده خارج کرده و DS4Windows را راه اندازی کنید. دسته PS4 را با کابل USB متصل کنید یا آن را از طریق بلوتوث جفت کنید (دکمه های PS و Share را نگه دارید تا نوار نور چشمک بزند ، سپس با استفاده از منوی Start به Settings > Devices > Bluetooth بروید  و آن را جفت کنید ؛ شاید لازم باشد “۰۰۰۰” را وارد کنید. کد جفت شدن) از آنجا ، فقط دستورالعمل های برنامه DS4Windows را دنبال کنید. این کار شما را از طریق تنظیم کنترلر طی می کند.

DS4Windows بسیار ساده است ، اما اگر با آن مشکلی دارید یا نتایجی را که انتظار داشتید به دست نمی آورید ، وب سایت پاسخ بسیاری از سوالات رایج شما را ممکن است داشته باشد.

مانند مک ، هنگامی که کنترلر را جفت کردید ، می توانید از آن برای طیف گسترده ای از بازی ها استفاده کنید. Emulators و Steam هر دو به طور مشابه کار می کنند (برای شخصی سازی نحوه کار کنترلر شما با Steam ، به حالت Big Picture Mode بروید و مطابق توضیحات بالا به تنظیمات دسترسی پیدا کنید).

و چون PlayStation Now به شما امکان می دهد بازی های PS3 را به رایانه شخصی خود انتقال دهید ، می توانید از DualShock 4 برای انجام آن بازی ها نیز استفاده کنید. با این حال ، PS Now از کنترلرهای DualShock متصل به بلوتوث پشتیبانی نمی کند. همیشه می توانید آن را از طریق کابل USB متصل کنید ، یا اگر می خواهید از دسته PS به صورت بی سیم استفاده کنید ، باید آداپتور USB بی سیم را تهیه کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *