مقالات و دانستنیها

راهنمای خرید بهترین ماوس گیمینگ

بسیاری از افراد به جای کنسول بازی از کامپیوتر های گیمینگ استفاده می کنند. به همین دلیل باید در کنار این کامپیوتر از یک سری تجهیزات جانبی نیز استفاده کنند. یکی از مهمترین تجهیزات برای گیم نیز داشتن یک ماوس گیمینگ خوب می باشد. اما با توجه به تنوع بالای این محصولات در هنگام خرید دچار سردرگمی می شوند. این موس ها در انواع مختلفی طراحی و ساخته می شوند. افراد با توجه به توان مالی و همچنین برخی ویژگی های دیگر یکی از آن ها را خریداری می ‌کنند. با توجه به این تنوع بالا نیاز است که در هنگام خرید موس گیمینگ یک سری نکات رعایت شود. به همین دلیل در این مطلب ما می خواهیم به بررسی بهترین ماوس گیمینگ و همچنین عملکرد آن ها بپردازیم تا شما بتوانید انتخابی بهتر داشته باشید.

 ویژگی های یک ماوس گیمینگ خوب

همانطور که در بالا نیز گفتیم موس های گیمینگ تنوع بسیار زیادی دارند. بنابراین نیاز است که ما با ویژگی های یک موس خوب آشنا باشیم تا بتوانیم در هنگام بازی عملکرد خوبی داشته باشیم. همچنین با توجه به استفاده زیاد از آن در هنگام بازی از خستگی و درد گرفتن دست جلوگیری کنیم.

نورپردازی

این روزها گیمرهای حرفه‌ای علاقه بسیار زیادی به نورپردازی در تجهیزات جانبی خود دارند. این موضوع در چند سال اخیر به یکی از جذاب ترین ویژگی ها در موس گیمینگ تبدیل شده است. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که تقریبا اکثر موس های گیمینگ دارای این ویژگی هستند پس این نمی‌ تواند  دلیلی بر برتری یک ماوس بر ماوس های دیگر باشد.

ماوس هایی که قابلیت نورپردازی دارند با انواع نورپردازی LED و نورپردازی RGB تولید می شوند‌. در LED رنگ ها ثابت می باشد اما در موس هایی که نورپردازی RGB دارند می توان قابلیت هایی چون تغییر رنگ، داشتن افکت های متنوع، کم و زیاد کردن نور و همچنین تنظیم سرعت تغییر رنگ را مشاهده کرد. ماوس هایی که از قابلیت نورپردازی برخوردار هستند قیمت بالاتری نسبت به دیگر موس ها دارند. بنابراین گیمرهایی که قصد خرید بهترین ماوس گیمینگ با نورپردازی RGB دارند باید هزینه بیشتری پرداخت کنند.

 ماوس گیمینگ خوب با سیم یا بی سیم  

موس بی سیم بخرم یا با سیم؟ این سوال به احتمال زیاد اولین سوالی است که به ذهن کسانی که قصد خرید بهترین ماوس گیمینگ دارند می رسد. در چند سال گذشته جواب این سوال بسیار ساده بود زیرا با توجه به تاخیر در ارسال اطلاعات و همچنین پایین بودن سرعت واکنش، موس های بی سیم گزینه مناسبی نبودند. اما با پیشرفت تکنولوژی تمام این مشکلات حل شده است. صرفاً به دلیل پایین بودن سرعت واکنش نمی توان گفت که موس های با سیم بهتر هستند. اغلب گیمر ها با توجه به دو موضوع ماوس خود را انتخاب می کنند.

۱. قیمت ماوس

۲. خالی شدن باتری موس در زمان نامناسب

بنابراین اگر شما جزو افرادی هستید که هزینه ماوس برای شما مهم نیست و همچنین به موقع باتری ماوس خود را شارژ می کنید موس بی سیم انتخاب مناسبی برای شماست.

قابلیت تنظیم DPI در بهترین ماوس گیمینگ

این قابلیت به گیمر ها اجازه می دهد که بتوانند حساسیت ماوس خود را متناسب با حرکتی که می‌ خواهند انجام بدهند تنظیم کنند. عملکرد DPI به گونه ای است که برای داشتن واکنش سریع نیاز به DPI بالا و همچنین برای داشتن شلیک دقیق نیاز به DPI کم داریم. تنظیم DPI در تمام موس های گیمینگ وجود ندارد. در بعضی از آن ها DPI به صورت پیش فرض تنظیم شده است. در این نوع موس ها تنها با فشار یک دکمه میان این تنظیمات جا به جا می شوید. اما در برخی دیگر می توانید مقدار های DPI را تنظیم کنید. بنابراین داشتن قابلیت تنظیم DPI یکی از معیارهای خوب بودن ماوس گیمینگ است.

سنسور

موس گیمرها دارای سنسور های لیزری و نوری می باشند. می توان گفت تمام موس های گیمینگ امروزی سنسور های قابل قبولی دارند. اما در حالت کلی یک ماوس گیمینگ خوب باید دارای ویژگی های زیر باشد:

۱. جابجایی بدون پرش و شتاب

۲. سرعت بالای انتقال اطلاعات

۳. حرکت بدون پیش‌ بینی و تصحیح زاویه

بهترین ماوس گیمینگ

همانطور که می دانید اندازه و فرم دست هر شخصی متفاوت است. به همین دلیل نحوه در دست گرفتن و حرکت دادن موس نیز در افراد مختلف متفاوت است. بنابراین در طراحی یک محصول گیمینگ خوب باید تمام این نکات در نظر گرفته شود تا طیف وسیعی از افراد بتوانند از این محصول استفاده کنند. بنابراین شما نیز در هنگام خرید توجه داشته باشید که موس خریداری شده متناسب با فرم دست شما و نحوه حرکت ماوس توسط شما باشد.

یعنی سه بخش کف دست، پنجه و سر انگشت شما به خوبی در موس پر شود و اندازه آن برای دست شما بزرگ یا کوچک نباشد.

جمع بندی

اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که به جای کنسول بازی از کامپیوتر های گیمینگ استفاده می کنید، باید توجه داشته باشید که تجهیزات جانبی انتخاب شده کیفیت و کارایی لازم را داشته باشند. زیرا به هر اندازه که این تجهیزات کیفیت و اندازه بهتری داشته باشند می توانید نتیجه بهتری از بازی خود بگیرید.

با مطالعه این مطلب می توانید موس های گیمینگ را با یک دیگر مقایسه کرده و بهترین را انتخاب کنید. اگر چه ممکن است بهترین ماوس گیمینگ قیمت بالاتری داشته باشد، اما بهتر است که گیمر ها در خرید این محصول هزینه بیشتری بکنند تا بتوانند نتیجه دلخواه را بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *