مقالات و دانستنیها

هر آنچه که باید در مورد طراحی داخلی مغازه کوچک بدانید

اغلب ما وقتی وارد یک مرکز خرید می شویم به طور ناخودآگاه به سمت برخی مغازه ها جذب می شویم. حتی ممکن است به سمت برخی از مغازه ها نرویم‌‌. خوشایند یا ناخوشایندی این مغازه ها به طور کامل بستگی به طراحی دکوراسیون آن ها دارد. بنابراین به هر میزان که طراحی دکوراسیون یک مغازه جذاب تر و شیک تر باشد، مشتریان بیشتری را نیز جذب می‌ کند‌. در نتیجه فروش بالاتری نسبت به دیگر مغازه ها خواهد داشت. اما بسیاری از افراد به دلیل کوچک بودن مغازه هیچ اقدامی برای طراحی داخلی آن انجام نمی دهند. چون فکر می کنند اگر مغازه کوچک باشد نمی توان طراحی خوبی روی آن پیاده سازی کرد در صورتی که اینطور نیست. در این مطلب می خواهیم به شما هر آنچه که باید درباره طراحی داخلی مغازه کوچک بدانید را معرفی کنیم.

طراحی داخلی مغازه کوچک

طراحی درست ویترین مغازه

تفاوتی ندارد که شما در مغازه مشغول به انجام چه کاری هستید. برای مثال لباس فروشی یا میوه فروشی. هیچ فرقی نمی کند که زمینه فعالیت شما کدام باشد. در هر صورت داشتن یک ویترین خوب یکی از بزرگترین قدم ها برای داشتن طراحی داخلی درست است. اما توجه داشته باشید که برای انجام این کار حتماً باید با یک فرد متخصص مشورت کنید. یا طراحی داخلی مغازه خود را به دست یک فرد با تجربه و متخصص بسپارید.

جلوگیری از بی نظمی

وجود به هم ریختگی و بی نظمی در یک محیط بزرگ آن را کوچک نشان می دهد. بنابراین اگر شما محیطی کوچک دارید باید از به هم ریختگی و بی نظمی جلوگیری کنید تا محیط مغازه کوچکتر از اندازه واقعی دیده نشود. همچنین در انتخاب وسایل های بزرگ مانند مبل سعی کنید از رنگ های روشن و خنثی استفاده کنید. این کار نیز تاثیر خوبی در بزرگ نشان دادن اندازه مغازه دارد.

نورپردازی روشن تر

همانطور که می ‌دانید نورپردازی تاثیر بسیار زیادی در بزرگ نشان دادن فضاهای کوچک دارد. بنابراین باید توجه داشته باشید که در طراحی داخلی مغازه کوچک شما تمام قسمت ها نورپردازی درست و روشن داشته باشند. برای انجام این کار می توانید از ریسه های نوری استفاده کنید. یا با ترکیب لامپ ها و چراغ ها فضای مغازه خود را بزرگتر نشان دهید.

قفسه بندی و چیدمان عمودی اجناس

یکی از مهم ترین قسمت ها در طراحی داخلی یک محیط به ویژه مغازه ها طراحی درست  قفسه بندی های دیوار است. هنگامیکه که فضا کوچک است طراحی این قفسه ها باید به گونه ای باشد که نظم و ترتیب بیشتری داشته و فضای کمتری را اشغال کنند. همچنان به گونه ای باشد که بتوان اجناس را به صورت عمودی در داخل آن ها قرار داد. این کار نه تنها فضای مغازه را بزرگتر نشان می دهد بلکه جلوه ای جذاب تر و شیک تر نیز به آن می دهد.

می توان نتیجه گرفت که اگر قفسه ها توسط شخصی که در زمینه طراحی داخلی سواد و تجربه بیشتری دارد طراحی شوند مغازه بزرگتر نیز دیده می شود.

تاثیر پنجره در طراحی داخلی مغازه کوچک

یکی دیگر از مواردی که تاثیر بسیار زیادی در بزرگ نشان دادن مغازه های کوچک دارد استفاده زیاد از پنجره در آن است. هر چقدر که تعداد پنجره ها بیشتر باشند فضای شما بزرگتر دیده شده و روح تازه‌ای به محیط می دهد. در صورتی که امکان گذاشتن پنجره وجود ندارد می توانید از آینه های باریک و یا پرده های بلند در طراحی داخلی مغازه استفاده کنید. این کار نیز تاثیر بسیار زیادی در بزرگ دیده شدن محیط دارد.

 

استفاده از رنگ های روشن برای دیوارها

رنگ بندی نیز یکی از عواملی است که می تواند محیط را بزرگتر یا کوچکتر نشان دهد. بنابراین اگر شما محیطی کوچک دارید باید از رنگبندی های روشن استفاده کنید تا بزرگتر از اندازه واقعی دیده شود. یکی از ترفند هایی که می توانید استفاده کنید این است که تنها یکی از دیوارها را رنگ کنید و بقیه دیوارها به رنگ سفید باقی بمانند. در این صورت نیز مشاهده خواهید کرد که مغازه نسبت به اندازه واقعی خود بزرگتر دیده می شود.

احساس راحتی مشتری در مغازه

هدف ما از طراحی داخلی مغازه کوچک ایجاد حس رضایت و راحتی مشتری می باشد. بنابراین اگر مغازه با متراژ کم دارید باید به گونه ای طراحی داخلی شود که مسیر حرکت مشتری برای او راحت بوده و همچنین در این مسیر بتواند تمام محصولات را ببیند. برای داشتن چنین طراحی حتما باید از افراد متخصص کمک بگیرید. زیرا با استفاده از همین ترفند ساده می توانید زیبایی مغازه خود را دو چندان کرده و مشتریان بیشتری جذب کنید.

نتیجه گیری

در این مطلب به شما ایده هایی در مورد طراحی داخلی مغازه کوچک دادیم تا با استفاده از این ایده ها بتوانید محیطی بزرگ تر و راحت تر برای مشتریان خود فراهم کنید. زیرا داشتن طراحی داخلی زیبا و شیک تاثیر بسیار زیادی در رونق کسب و کار شما خواهد داشت. اما همیشه این را در نظر بگیرید که اگر یک کار توسط متخصصان آن کار انجام شود نتیجه بهتری می گیرد.

طراحی دکوراسیون داخلی یک کار تخصصی می باشد. به همین دلیل بهتر است که آن را به افراد با تجربه در این زمینه بسپارید. شما می توانید این کار را به شرکت ما که نیروهای متخصص و طراحان بسیار با تجربه دارد بسپارید تا نتیجه دلخواه را بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *